Brazylia: 10 220 nowych przypadków Covid-19 podczas 24 h

Brazylia zarejestrowała 10 220 dodatkowych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin i 309 zgonów - poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia.

Brazylia: 10 220 nowych przypadków Covid-19 podczas 24 h
Reklama
Reklama
Reklama

Brazylia zarejestrowała 10 220 nowych przypadków COVID-19 w ciągu ostatnich 24 godzin, o ponad 2 tys. mniej niż poprzedniej doby. Potwierdzono także 309 zgonów, dobę wcześniej było ich 290 - poinformowało ministerstwo zdrowia.

To znaczny spadek liczby dobowego przyrostu zakażań. W ostatnim tygodniu w Brazylii zgłaszano w bilansach dobowych ok. 27 tys. nowych infekcji, wcześniej było ich ponad 40 tys.

W Brazylii zarejestrowano, według wtorkowego bilansu, 5 113 628 potwierdzonych przypadków COVID-19 i łącznie 150 998 zgonów.

Szczególnie dramatyczna sytuacja panuje w trudno dostępnych rejonach rozległego kraju, takich jak Amazonia, w których pomoc medyczna jest często niedostępna.

Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie - po Stanach Zjednoczonych. Natomiast pod względem liczby zakażeń jest trzecim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Indiach.(PAP)

wr/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama