Brazylia: w ciągu ostatniej doby przybyło 8429 zakażeń i 201 zgonów

W ciągu ostatniej doby w Brazylii liczba zakażonych koronawirusem zwiększyła się o 8429. Przybyło też 201 przypadków śmiertelnych - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia Brazylii. Całkowita liczba zakażonych przekracza 5,1 mln, a zgonów 150,6 tys.

Brazylia: w ciągu ostatniej doby przybyło 8429 zakażeń i 201 zgonów
Reklama
Reklama
Reklama

Zgodnie z szacunkami przedstawionymi przez ministerstwo zdrowia zakażonych jest obecnie 5 103 408, ale liczba ta najprawdopodobniej nie uwzględnia wszystkich przypadków. W Brazylii nie tylko przeprowadza się mało testów, ale też dostęp do placówek służby zdrowia jest niekiedy utrudniony. Szczególnie dramatyczna sytuacja panuje w trudno dostępnych rejonach kraju, takich jak Amazonia.

Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie - po Stanach Zjednoczonych. Natomiast pod względem liczby zakażeń jest trzecim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Indiach.

Kraj ten stoi w obliczu nowych wyzwań - ostrzegają eksperci. Na półkuli południowej kończy się właśnie zima; ludzie wychodzą z domów i spędzają czas na zewnątrz, często nie przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Może to spowodować przyrost zakażeń. (PAP)

mars/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama