Meksyk: liczba zgonów na koronawrusa przekroczyła 85 tys.

Ministerstwo zdrowia Meksyku poinormowało w piątek o 6 751 nowych przypadkach koronawirusa i 419 kolejnych zgonach. Łączna liczba potwierdzonych zgonów wzrosła do 85 704 a zarejestrowanych przypadków do 841 661.

Meksyk: liczba zgonów na koronawrusa przekroczyła 85 tys.
Reklama
Reklama
Reklama

Dane za poprzednią dobę były nieco niższe - odpowiednio 5 514 i 387.

Jak zastrzegają same władze, rzeczywista liczba zakażonych i zmarłych może być znacznie wyższa, bo nie wszyscy chorzy zgłaszają się do przychodni i szpitali, a w kraju przeprowadza się niewiele testów w porównaniu z innymi państwami.

Według danych resort, od początku pandemii z powodu koronawirusa zmarło w Meksyku 1 744 pracowników służby zdrowia, a podejrzewa się, że Covid-19 mógł być przyczyną śmierci kolejnych 164. Zarażonych zostało ponad 127 tysięcy lekarzy, pielęgniarek, techników i pozostałych pracowników szpitali.

Pod względem liczby ofiar śmiertelnych Covid-19 Meksyk jest czwartym najbardziej dotkniętym krajem świata, po USA, Brazylii i Indiach. (PAP)

jm/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama