Niemcy: w Berlinie mniej wolnych miejsc na intensywnej terapii niż w pozostałych regionach

Berlin należy do regionów najmocniej dotkniętych koronawirusem. Od początku epidemii odnotowano tan 21 126 zakażeń. W tym tygodniu - według statystyk stowarzyszenia DIVI - liczba wolnych łóżek na oddziałach intensywnej terapii jest w Berlinie znacząco mniejsza niż w pozostałych częściach kraju.

Niemcy: w Berlinie mniej wolnych miejsc na intensywnej terapii niż w pozostałych regionach
Reklama
Reklama
Reklama

Jak wynika z danych DIVI (Niemieckiego Stowarzyszenia Interdyscyplinarnego Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej) we wtorek w berlińskich szpitalach wolnych było 190 stanowisk do intensywnej terapii, czyli 15,4 proc. W sobotę w Berlinie było ciut lepiej - 211 wolnych łóżek intensywnej terapii z ogólnej liczby 1236.

To najgorsze statystki w Niemczech. Dla całych Niemiec liczba wolnych stanowisk intensywnej terapii utrzymuje się w tym tygodniu na poziomie około 30 proc.

Wraz z gwałtownym wzrostem liczby infekcji SARS-CoV-2 w stolicy Niemiec coraz więcej osób zgłasza się na wykonanie testów. Wykorzystanie mocy w laboratoriach osiąga krytyczny poziom - ostrzegała w ubiegłym tygodniu organizacja ALM (Akredytowane Laboratoria Medyczne).

Na początku października senat Berlina zdecydował o wprowadzeniu w mieście "godziny policyjnej" od 23. do 6. Oznacza to, że restauracje, bary i sklepy nocne są zamykane o godz. 23, a na stacjach benzynowych nie można w tym czasie sprzedawać alkoholu.

W sobotę w Berlinie odnotowano 363 nowe infekcje koronawirusem.

Do tej pory w stolicy Niemiec zmarło 239 osób zainfekowanych SARS-CoV-2.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ mal/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama