Rzecznik MZ: sami ściągniemy na siebie negatywne scenariusze, jeśli nie dostosujemy się do apeli

Jeżeli duże grupy społeczne nie zaczną się stosować do apeli o dystans i maski, to sami ściągniemy na siebie negatywne scenariusze - powiedział w środę rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Brak maseczki tam, gdzie powinna być, to brak dbałości o życie i zdrowie obywateli - dodał.

Rzecznik MZ: sami ściągniemy na siebie negatywne scenariusze, jeśli nie dostosujemy się do apeli
Reklama
Reklama
Reklama

Andrusiewicz przekonywał na konferencji prasowej, że bardzo ważna jest koordynacja szpitali na poziomie województwa. "Nie może dochodzić do sytuacji, że pacjenci czekają w karetkach na obsłużenie na szpitalnym oddziale ratunkowym lub w izbie przyjęć".

"Wspólnie z ekspertami pochylamy się nad tym tematem, jak udrożnić wszystkie ścieżki, żeby pacjent jak najszybciej, od momentu zabrania przez karetkę, trafiał we właściwe miejsce. Jeżeli ma być zdiagnozowany, to na diagnostykę, jeżeli już jest zdiagnozowany, to na łóżko szpitalne" - przekonywał rzecznik MZ.

Zaznaczył również, że działania prowadzone są z wyprzedzeniem. "Po danych widać, że bufor (łóżek szpitalnych i respiratorów - PAP) nadal jest, ale jeżeli to będzie postępować w takim tempie i jeżeli duże grupy społeczne nie zaczną się stosować do apeli o dystans i maski, to sami ściągniemy na siebie negatywne scenariusze".

"Jeżeli ktokolwiek nie będzie miał maseczki tam, gdzie powinien ją mieć, to jest to brak dbałości o życie i zdrowie pozostałych obywateli" - dodał.

W środę MZ poinformowało o największej dobowej liczbie zakażeń: 3003 oraz o największej dobowej liczbie zgonów: 75. Łącznie od początku epidemii chorobę wykryto u 107 319 osób, zmarło 2 792 z nich. (PAP)

autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ mhr/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama