USA: 304 zgony na Covid-19 w ciągu doby

O 304 zwiększył się w poniedziałek bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

USA: 304 zgony na Covid-19 w ciągu doby
Reklama
Reklama
Reklama

Od wybuchu epidemii na Covid-19 zmarło już 210 115 Amerykanów. Poprzedni dobowy bilans mówił o 476 zgonach.

W Stanach Zjednoczonych do poniedziałku wykryto 7 454 943 przypadki SARS-CoV-2; najwięcej ze wszystkich krajów na świecie. W ciągu doby odnotowano przyrost o ok. 35 tys.

Pod względem potwierdzonych infekcji koronawirusa na drugim miejscu na świecie są Indie, które zmniejszają dystans do USA.Do zakażenia koronawirusem może dojść nawet gdy osoby oddalone są od siebie na więcej niż 2 metry - ostrzegło w poniedziałek amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). (PAP)

mobr/ sp/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama