W Hiszpanii i Portugalii wyraźny wzrost dynamiki zakażeń koronawirusem

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii i Portugalii znacząco wzrosła liczba nowych infekcji koronawirusem. We wtorek służby medyczne obu państw potwierdziły, że liczba zakażonych wzrosła podczas 24 godzin - odpowiednio - o 18,4 tys. oraz 3,3 tys.

W Hiszpanii i Portugalii wyraźny wzrost dynamiki zakażeń koronawirusem
Reklama
Reklama
Reklama

Jak poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia Hiszpanii, od poniedziałku liczba nowych infekcji przekroczyła 18,4 tys. Dobę wcześniej wynosiła 17,3 tys.

Według statystyk resortu podczas minionych 24 godzin we wszystkich wspólnotach autonomicznych Hiszpanii zwiększyła się liczba pacjentów zakażonych koronawirusem. Najbardziej doświadczone epidemią są obecnie regiony Katalonii, Andaluzji, Madrytu oraz Nawarry.

Z wieczornego komunikatu służb medycznych Hiszpanii wynika, że do wtorku w całym kraju potwierdzono 1,11 mln przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a zmarło już 35,2 tys. zainfekowanych. W ciągu doby odnotowano 267 zgonów osób zainfekowanych koronawirusem. Dobę wcześniej potwierdzono 130 przypadków śmiertelnych.

Znaczący wzrost zachorowań i zgonów podczas ostatniej doby nastąpił też w Portugalii. Pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem zanotowano tam 28 ofiar śmiertelnych Covid-19. W sumie na chorobę tą zmarło już 2371 osób.

Resort zdrowia Portugalii wskazał we wtorkowym komunikacie na znaczne zwiększenie się liczby nowych zakażeń. O ile pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem było ich 2,5 tys., to podczas kolejnej doby już 3,3 tys.

Od początku epidemii służby medyczne Portugalii potwierdziły już 124,4 tys. przypadków zakażenia. Szacują, że obecnie 1747 pacjentów znajduje się w placówkach medycznych, co jest najwyższą liczbą hospitalizowanych od początku wybuchu epidemii w tym kraju. Zwrócił uwagę, że ich liczba rośnie od sześciu dni.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ mal/

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze.

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.koronawirus247.pl materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisu informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez właściciela portalu na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.


What's Your Reaction?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Reklama
Reklama
Reklama